24 kwietnia, 2018 - 11:11
Organizacja klas VII dwujęzycznych w roku szkolnym 2018/2019 - wykaz szkół
W roku szkolnym 2018/2019 klasy VII dwujęzyczne będą organizowane w 55 szkołach podstawowych.
23 kwietnia, 2018 - 15:26
„Gramy dla Niepodleglej” - V Turniej Finałowy ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”
Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III, uczestniczących w programie „WARS i SAWA grają w szachy”, do udziału w V Turnieju Finałowym ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole” z kategorią warszawską, organizowanym przez Polski Związek Szachowy w partnerstwie m.in. z Miastem Stołecznym Warszawą, które współfinansuje niniejsze przedsięwzięcie.
18 kwietnia, 2018 - 12:41
Warszawscy uczniowie dla Krasnogoriwki
W terminie 9-20 kwietnia Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej organizuje kwestę w warszawskich szkołach na rzecz uczniów ukraińskich szkół znajdujących się w strefie działań wojennych. Jedną z takich placówek jest szkoła nr 5 w Krasnogoriwce.
18 kwietnia, 2018 - 12:38
Szachowa konferencja metodyczna
serdecznie zapraszam na szachową konferencję metodyczną w ramach programu „Edukacja przez Szachy w Szkole” – „WARS i SAWA grają w szachy”, organizowaną przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, Polski Związek Szachowy oraz samorządową placówkę doskonalenia nauczycieli, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES).
Lekcja z Mistrzem REPORTAŻU - LOGO
16 kwietnia, 2018 - 15:39
Lekcja z Mistrzem REPORTAŻU
Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej już od kilku lat, organizuje dla uczniów warszawskich szkół w wieku 13-19 lat cykl Lekcja z Mistrzem Reportażu – spotkania z reportażystami nominowanymi do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.
13 kwietnia, 2018 - 14:44
MegaMisja i #SuperKoderzy ponownie zapraszają uczniów z całej Polski do przygody z cyfrowym światem.
4 kwietnia ruszyła rekrutacja do dwóch bezpłatnych programów edukacyjnych Fundacji Orange skierowanych do szkół podstawowych: MegaMisja i #SuperKoderzy. Nauczyciele i uczniowie z całej Polski mają szansę poszerzyć grono blisko 800 szkół, które od 3 lat wykorzystują nowoczesne scenariusze lekcji wprowadzające najmłodszych w tajniki technologii.
13 kwietnia, 2018 - 11:51
Oferta Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza warszawskie szkoły do skorzystania z zajęć „Bohaterstwo czasów pokoju i wojny” prowadzonych w szkołach przez wolontariuszy Muzeum Powstania Warszawskiego.
13 kwietnia, 2018 - 11:12
„POZARZĄDOWO dla SAMORZĄDOWYCH. Projekty organizacji pozarządowych dla uczniów warszawskich szkół”
Wspólna publikacja Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Edukacji przedstawiająca, kilkunastoletnią, finansową i pozafinansową współpracę organizacji pozarządowych i samorządu w zakresie oświaty i wychowania oraz wypoczynku dzieci i młodzieży.
12 kwietnia, 2018 - 13:07
Dyktando Warszawskie
Warszawa czeka na swojego nowego Mistrza Ortografii
10 kwietnia, 2018 - 12:05
„Kapsuła czasu. Co przekażę przyszłym pokoleniom?” – konkurs plastyczny
Zaproszenie dla uczniów warszawskich szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Kapsuła czasu. Co przekażę przyszłym pokoleniom?”.