Integracyjny Festiwal Sportu Warszawa 2018

opublikowany: wtorek, 15 maja, 2018 - 14:44
CC0 Creative Commons
Integracyjne gry i zabawy sportowe dla uczniów szkół specjalnych, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

17 maja 2018 r. godz. 9:30-14:30 w DOSIR Praga-Północ

Program Festiwalu

Wielobój Rekreacyjny DOSiR ul. Kawęczyńska 44 prowadzenie Tadeusz Staniszewski i Marcin Mielniczuk, współpraca studenci i wychowankowie Akademii Wychowania Fizycznego
1. Łuki - Łuki dostosowane dla ludzi sprawnych, mało sprawnych, dzieci. Strzały z miękką, przyklejającą się do tarczy końcówką. Strzela się na odległość kilku metrów. Łuki bezpieczne ale na tyle profesjonalne, że strzelanie z nich jest dużą przyjemnością.
2. Boule - Pochodząca z Francji gra rekreacyjna, polegająca na toczeniu metalowymi kulami do wyznaczonego celu. Gra uprawiana przez dorosłych, jednak ze względu prostotę wykorzystywana również w rekreacji dzieci i osób niepełnosprawnych.
3. Dyskołap - Gra polegająca na rzucaniu latającymi talerzami (freesbee) do specjalnej bramek.  Trudność tej gry dozuje się odległością rzucającego do celu.
4. Golf - Namiastka gry w prawdziwego golfa. Do gry służą prawdziwe kije i piłeczki golfowe.
5. Indiaka - Prosta gra rzutna. Do rzucania służą indiaki – kolorowe, miękkie lotki zakończone czerwonymi piórami ( atrakcyjny, mało znany przybór) a rzuca się do rozłożonej na ziemi tarczy z oznaczonymi punktami.
6. Wahadło - Na pewnej wysokości zawieszona jest lina, zakończona na dole skórzaną kulą. Zadaniem zawodnika jest takie  wprowadzenie kuli w ruch, aby w swoim przebiegu strąciła ona  jak najwięcej stojących drewnianych kręgli.

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa