Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

„Wolność we krwi 1918–2018”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 16 sierpnia, 2018 - 09:00
„Wolność we krwi 1918–2018”
Widowisko muzyczne pt. „Wolność we krwi” i piknik rodzinny – to tylko niektóre elementy projektu „My Polacy 1918-2018” realizowanego przez NBP.
Narodowy Bank Polski uczestniczy w obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Niezwykłe widowisko muzyczne pt. „Wolność we krwi” uświetni te obchody, na które Narodowy Bank Polski zaprasza 15 sierpnia br. na plac Józefa Piłsudskiego w Warszawie od godz. 20.30 (wstęp wolny).
 
To opowieść o zwykłej polskiej rodzinie, której losy splatają się z naszą historią ostatnich stu lat. Radość z odzyskanej niepodległości. Miłość i marzenia o przyszłości w zderzeniu z wielkimi dramatami oraz trudami i troskami dnia codziennego. Pełna ciepła i emocji opowieść o sile rodziny. Widowisko wzbogacone znanymi utworami muzycznymi w nowej, zaskakującej aranżacji. W widowisku wystąpią m.in.: Radosław Pazura, Joanna Moro, Wiktoria Gąsiewska, Mateusz Banasiuk, Dominika Ostałowska, Katarzyna Dereń, Artur Chamski, Kazimiera Utrata, Jarosław Jakimowicz, Maria Tyszkiewicz, Jerzy Grzechnik, Marek Kaliszuk, Przemysław Cypriański, Mateusz Jakubiec, Jacek Lenartowicz, Darek Kordek, Marek Molak, Bogdan Kalus.
 
 

Od godziny 17.00 na placu Piłsudskiego funkcjonować będzie strefa, w której IPN  zaprezentuje swoją działalność. Pracownicy Biura Poszukiwań i Identyfikacji opowiedzą o pracy archeologów i pokażą narzędzia używane do prac archeologicznych, Biuro Edukacji Narodowej zaprezentuje gry edukacyjne IPN: „Obrona Lwowa”, „111-Alarm dla Warszawy”, „Dywizjon 303” czy „Miś Wojtek”, a Archiwum IPN przybliży wszystkim zainteresowanym projekt „Archiwum pełne pamięci”. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych oraz okazji do zapoznania się z nowościami wydawniczymi i zakupienia publikacji Instytutu.

 

O godz. 18.00 zostanie otwarta strefa „My Polacy”, do której zaproszona została, dzięki wcześniej podpisanym porozumieniom, Polska Policja. W strefie promocyjnej Policji, którą koordynuje Biuro Komunikacji Społecznej KGP, zaprezentują się funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, a także Biura Kadr Szkolenia i Obsługi Prawnej KGP. W czasie pikniku będzie można nabyć okolicznościowe monety (m.in. srebrną monetę „My Polacy Dumni i Wolni 1918-2018” z QR-kodem) zrobić sobie zdjęcie w niepodległościowej fotobudce oraz wziąć udział w licznych atrakcjach, przygotowanych przez zaproszone instytucje.

► https://mypolacy1918-2018.pl/