Festiwal Talentów

Festiwal Talentów
Święto Stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

Szanowni Państwo,
Centrum Myśli Jana Pawła II, Samorządowa Instytucja Kultury m.st. Warszawy, w dniu 20 maja 2018 roku w godzinach 12.00-18.15 organizuje Festiwal Talentów przed budynkiem Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu 66. Zapraszam Państwa gorąco do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, będącym świętem Stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

Okazją do zorganizowania Festiwalu Talentów jest 98. rocznica urodzin Karola Wojtyły, która przypada 18 maja, a którą już tradycyjnie spędzamy w sposób uroczysty w gronie Stypendystów. Festiwal będzie finałem świętowania. Poprzedzi go 10-lecie Inkubatora Miłosierdzia (wolontariatu młodzieżowego w Centrum Myśli Jana Pawła II), które odbywać się będzie w dniach 18-19 maja.

Celem Festiwalu jest upowszechnianie wśród mieszkańców stolicy wiedzy o Stypendiach m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Ten wyjątkowy program stypendialny, którego fundatorem jest m.st. Warszawa, a operatorem – Centrum Myśli Jana Pawła II, od 13 lat wspiera zdolną młodzież w rozwijaniu talentów naukowych, sportowych, artystycznych i społecznych. Dzięki takim inicjatywom jak Festiwal Talentów ponadto Stypendyści mogą wykorzystać swoje umiejętności, dzieląc się nimi z innymi. Rozwija to w nich poczucie odpowiedzialności za środowisko lokalne i postawę zaangażowania obywatelskiego.

Przez cały czas trwania Festiwalu Talentów mieszkańcy Warszawy będą mieli szansę poznać Stypendia przez bezpośredni kontakt ze Stypendystami, którzy w przestrzeni miasta prezentować będą swoje różnorodne talenty, zapraszając też do czynnego udziału w zaproponowanych przez nich aktywnościach. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do godziny 18. Ramowy program inicjatywy przekazuję jako załącznik do pisma.

Mam nadzieję, że ten wyjątkowy projekt tworzony przez zdolnych, zaangażowanych młodych ludzi dla warszawiaków zyska Państwa zainteresowanie i będziemy mogli spotkać się na wspólnym świętowaniu 20 maja.
Łączę wyrazy szacunku,

Michał Senk