Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Muzeum Warszawy zaprasza uczniów na wystawę „Odzyskana stołeczność”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 27 września, 2018 - 15:00
zaktualizowany: czwartek, 27 września, 2018 - 15:03
Odzyskana stołeczność. Warszawa 1915–1918. Nowa wystawa czasowa
Odzyskana stołeczność. Warszawa 1915–1918. Nowa wystawa czasowa

Drodzy Uczniowie!

W przededniu setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, mamy przyjemność zaprosić Was na wystawę w Muzeum Warszawy, opowiadającą o losach stolicy w latach okupacji niemieckiej 1915-1918. Wystawa pt. „Odzyskana stołeczność” to pasjonująca opowieść o samoorganizacji, współdziałaniu i wielkiej pracy lokalnego środowiska na rzecz Warszawy. Autentyczne obiekty z epoki – zdjęcia, dokumenty, mapy, odznaki, pocztówki najlepiej ilustrują jakie znaczenie dla losów całego państwa ma historia stolicy.

 Ekspozycja w Muzeum Warszawy nie tylko przybliża w atrakcyjny sposób wydarzenia sprzed stu lat, ale przede wszystkim skłania do zastanowienia, czym w istocie jest wolne, niepodlegle, samorządne państwo? Jakie działania i okoliczności wpływają na jego kształt? W jaki sposób można i należy o nie zabiegać?

Dział Edukacji Muzeum Warszawy przygotował dla Was specjalny cykl lekcji muzealnych i warsztatów, poświęconych temu zagadnieniu, ale zachęcamy Was także do samodzielnego zwiedzania wystawy. W gronie znajomych, albo z rodziną poszukajcie własnego źródła inspiracji do refleksji nad obliczem tamtej i dzisiejszej stolicy.

Wiemy jak ważne jest poczucie dumy z historii lokalnej, dlatego z myślą o mieszkańcach Warszawy realizujemy akcję „Bilet za złotówkę”. Dzięki niej, do końca listopada 2018 wizyta w Muzeum Warszawy nie będzie stanowiła kosztownego wydatku. To ważne miejsce na kulturalnej mapie naszego miasta, dlatego serdecznie namawiamy do skorzystania z tej oferty.

Kuratorzy wystawy

Źródło informacji: