Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

POLSKA SZKOŁA – OD MONARCHII ABSOLUTNEJ PO DEMOKRACJĘ BEZPOŚREDNIĄ?

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 8 października, 2018 - 14:17
zaktualizowany: środa, 10 października, 2018 - 14:21
Logo - Świat pod lupą
Serdecznie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym pt. Polska szkoła – od monarchii absolutnej po demokrację bezpośrednią? O modelach władzy we współczesnej szkole.

ZAPROSZENIE

NA PANEL DYSKUSYJNY

POLSKA SZKOŁA – OD MONARCHII ABSOLUTNEJ PO DEMOKRACJĘ BEZPOŚREDNIĄ? O MODELACH WŁADZY WE WSPÓŁCZESNEJ SZKOLE

12 PAŹDZIERNIKA 2018 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym pt. Polska szkoła – od monarchii absolutnej po demokrację bezpośrednią? O modelach władzy we współczesnej szkole organizowanym przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy i WCIES, w ramach warszawskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Panel, który odbędzie się 12 października br. (piątek), w Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56 w godz. 12.00 – 14.30, jest częścią międzynarodowej konferencji Świat pod lupą. Warszawskie spotkania międzynarodowe organizowanej przez Biuro Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy.

Celem cyklicznych konferencji Świat pod lupą jest umożliwienie dyskusji na temat problemów współczesnego świata, w tym zagadnień dotyczących zarządzania edukacją. Panel dyskusyjny Biura Edukacji będzie dotyczył takich tematów, jak: modele zarządzania szkołą w dobie współczesnych wyzwań społeczno-kulturowych, jakie zadania stoją przed dyrektorami szkół oraz jaki jest zakres partycypacji społecznej w zarządzaniu szkołą i możliwości budowania skutecznej współpracy z jej partnerami społecznymi. Analizie ekspertów zostaną również poddane czynniki wzmacniające i osłabiające polską szkołę. W panelu, moderowanym przez Joannę Cieślę z tygodnika „Polityka”, wezmą udział wybitni specjaliści w dziedzinie oświaty i przywództwa edukacyjnego:

1. Włodzimierz Paszyński - z-ca prezydenta M. St. Warszawy
2. Zofia Dzik- Fundacja Humanites
3. Andrzej Wyrozembski - dyrektor I LO
4. prof. Michał Federowicz – IFiS PAN
5. Anna Gołygowska – dyrektor SP nr 141 w Warszawie
6. Iga Każmierczyk - Fundacja Przestrzeń dla Edukacji
7. Wiktoria Skórska, XI LO im. Reja

Udział w panelu Polska szkoła – od monarchii absolutnej po demokrację bezpośrednią? O modelach władzy we współczesnej szkole będzie również doskonałą okazją do spotkania innych specjalistów z dziedziny zarządzania edukacją oraz wymiany doświadczeń i poglądów.

Uwaga: Z powodu ograniczonej liczby miejsc rejestracja prowadzona jest w systemie elektronicznym WCIES, do 10 października br.: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Polska-szkola-od-monarchii-absolutnej-po-demokracje-bezposrednia-O-modelach-wladzy-we-wspolczesnej-szkole.

Czas trwania wydarzenia: 
Od 2018-10-08 14:15 do 2018-10-15 14:15