Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Lekcje muzealne towarzyszące wystawie Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 18 lutego, 2019 - 14:57
zaktualizowany: wtorek, 26 lutego, 2019 - 11:17
Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918
Zapraszamy na bezpłatne lekcje i oprowadzania na wystawie Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918.

Pozostał tylko miesiąc do zamknięcia wystawy!

Muzeum Narodowe w Warszawie dysponuje pulą bezpłatnych lekcji muzealnych i oprowadzań, realizowanych w ramach prowadzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu „Kultura Dostępna”.

Zapraszamy do umawiania spotkań w dogodnych terminach do końca trwania wystawy, czyli już tylko do  17 marca.

TEMATY LEKCJI MUZEALNYCH

dla przedszkoli i klas 1–3 szkoły podstawowej

Polak mały

Przez wiele lat naszego kraju nie było na mapie Europy. Zwiedzimy wystawę i dowiemysię, jak wyglądała droga do odzyskania przez Polskę niepodległości. Zastanowimy się również, co wtedy znaczyło być Polakiem, a co to oznacza teraz.

dla klas 4–8 szkoły podstawowej i gimnazjum

Artystyczna droga do wolności

Gdy na początku XX wieku wizja odzyskania Ojczyzny stała się realna, wielu twórców wspierało działania niepodległościowe, zarówno swoją działalnością artystyczną, jaki i bezpośrednim udziałem w walce. Byli potrzebni także później, gdy odrodzony kraj potrzebował nowej sztuki.

dla szkół ponadpodstawowych

Niech się Polska przyśni Tobie…

Gdy ziścił się sen Polaków o wolnej Ojczyźnie, okazało się, że nie istnieje jedna wizja nowego państwa. Odzyskanie niepodległości było dopiero początkiem długiej drogi. Politycy, żołnierze i artyści... każdy miał własny pomysł na Polskę. Dowiemy się, jakie to były pomysły i jak je realizowano.

Kto może skorzystać z bezpłatnych zajęć?

Z puli bezpłatnych lekcji muzealnych mogą korzystać grupy na wszystkich etapach nauczania (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie), a także domy kultury, świetlice środowiskowe i inne ośrodki zajmujące się opieką nad dziećmi i młodzieżą.

Oprowadzania dla osób dorosłych są przygotowane z myślą o organizacjach działających na rzecz środowisk zagrożonych szeroko pojętym wykluczeniem, skupiających osoby, dla których regularny koszt zajęć jest zbyt wysoki (m.in. osoby niepełnosprawne i starsze).

Jak zarezerwować zajęcia?

Lekcje i oprowadzania prosimy zamawiać telefonicznie w Dziale Edukacji, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30–15.00, pod numerem telefonu +48 22 629 50 60.

Czas trwania wydarzenia: 
2019-02-18 14:45