Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Wykład otwarty Wszechnicy Edukacyjnej Targówek „Powszechna dwujęzyczność z angielskim”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 13 września, 2018 - 11:05
zaktualizowany: czwartek, 13 września, 2018 - 11:21
8 edycja Wszechnicy Edukacyjnej Targówek

Serdecznie zapraszamy na inaugurujący 8 edycję Wszechnicy Edukacyjnej Targówek wykład pt.

„Powszechna dwujęzyczność z angielskim”

– 17 września 2018 r. o godz. 17:30 w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek.

Waldemar Miksa


 Wykład poprowadzi Waldemar Miksa - absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (muzykologia) i Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie (kompozycja i dyrygentura), producent i wydawca. Studiował kompozycję i muzykologię w Royal Holloway University of London. Współtwórca wydawnictwa w Polskim Radiu SA (1994-2007). Przez ponad 20 lat pracy był autorem lub współautorem ok. 700 tytułów wydawnictw multimedialnych, których zostało sprzedane na polskim rynku (głównie w postaci płyt) łącznie ok. 35 mln egzemplarzy. W 2013 roku zainicjował i do chwili obecnej współtworzy Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci"/„Bilingual Future”.

W trakcie wykładu nastąpi połączenie on-line z Claire Selby – autorką Programu Powszechnej Dwujęzyczności, światowej sławy lingwistką, która od kilkunastu lat tworzy materiały – zarówno teksty jak i muzykę – do nauki angielskiego dla najmłodszych.

 

Założenia Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności “Dwujęzyczne Dzieci/Bilingual Future” zostały sformułowane i opublikowane w roku 2013, ale sama idea dojrzewała od roku 1999.

Claire Selby

Zrodziła się dzięki wieloletniej współpracy brytyjskiej lingwistyki Claire Selby i Waldemara Miksy - producenta i wydawcy.

Głównym celem Programu jest propagowanie wiedzy o dwujęzyczności i korzyściach, jakie z niej płyną dla dzieci, ich rodzin i placówek edukacyjnych, ale też w szerszej skali dla samorządów, struktur oświatowych czy wręcz całych społeczeństw. Program przedstawia także kompleksowe rozwiązanie w zakresie powszechnej dwujęzyczności z językiem angielskim.

W czasie swojej prezentacji twórcy przedstawią zarówno historyczne korzenie Programu, jak i wizję wspólnej, dwujęzycznej przyszłości z językiem angielskim oraz najszybszą i najskuteczniejszą metodę, aby ją wcielić w życie. Istotną rolę w tej prezentacji odegrają dobre praktyki, a szczególnie wieloletnia współpraca z przedszkolami na Targówku.

Data wydarzenia: 
poniedziałek, 17 Wrzesień, 2018 - Od 08:00 do 22:00